Skip to main content

Hakkımızda

Hakkımızda

Naratech 2007 yılında, tecrübeli personeli ve mükemmel başarı bilançosu ile ürün geliştirme ve formülasyonu, mikrobiyoloji deneme laboratuvarı ve de onay ve cGXP uyumluluğu alanında en yenilikçi danışmanlık ve eğitim firmalarından biri olmak üzere kurulmuştur. Sürekli olarak ilaç üretim, depolama ve dağıtımı için iş standart ve sistemlerini geçerli uluslararası standartlara ve küresel ilkelere uyarlamak amacıyla güncellemekteyiz.

Vizyonumuz

“Onay, cGXP, ürün geliştirme ve formülasyon ve de mikrobiyoloji laboratuvar alanlarında geçerli uluslararası kurallara uygun biçimde üstün ilaç danışmanlık ve eğitim hizmetleri sunan bir lider olmak.”
Naratech, şu an için MENA bölgesinde aşağıdaki alanlarda uzmanlaşmış lider farmasötik danışmanlık şirketlerinden biridir.

Naratech farmasötik danışmanlık hizmetleri
Naratech farmasötik danışmanlık hizmetleri iş standart ve sistemlerinin küresel cGXP kurallarına uygun olarak aşağıdaki müşterileri için geliştirilmesini amaçlamaktadır:

 1. Farmasötik üreticileri: Naratech müşterileri ile mevcut İyi Üretim Uygulamaları (GMP), İyi Dokümantasyon Uygulamaları (GDP) ve İyi Laboratuvar Uygulamaları (GLP) ilkelerini yerine getirmek için çalışmaktadır.
 2. Eczaneler ve farmasötik ürün distribütörleri: Naratech; geçerli İyi Depolama ve Dağıtım Uygulamaları (GSDP), İyi Soğuk Zincir Yönetimi Uygulamaları (GCCMP) ve İyi Dokümantasyon Uygulamaları (GDP) gereksinimlerini yerine getirmeleri için müşterilerine destek vermektedir.

Naratech, düzenli bir şekilde geçerli iş standartlarını aşağıdaki kuruluşların geçerli yönetmelik ve yönergelerine göre güncellemektedir:

 • Amerikan Gıda ve İlaç Dairesi (FDA)
 • Avrupa Direktifleri (EU)
 • Dünya Sağlık Örgütü (WHO)
 • Health Canada (HC)
 • Avustralya İlaç İdaresi (TGA)
 • İlaç ve Sağlık Ürünleri Düzenleme Kurumu (MHRA)
  Naratech olarak MENA bölgesinin tamamındaki müşterilerimize hizmet vermekteyiz. Bugüne kadar Ürdün, Suriye, Lübnan, Mısır, Suudi Arabistan Krallığı, Umman ve Sudan’dan müşterilerimizle; iş standartlarını güncellemek ve FDA / AB / GCC ve cGMP onaylarını temin etmek için çalışmaktayız.

Naratech, Ürdün İlaç Üreticileri Derneği (JAPM) tarafınca da USAID tarafından Ürdün'de kurulan ilaç üreticilerinin akreditasyon projesine Amerikan FDA danışmanları ile birlikte nitelikli taraf olarak kabul edilmiştir.
Naratech CEO’su Dr. Nadia Ghazal; MENA bölgesinde 37’den fazla toptancı, lojistik şirketi, distribütör, taşıyıcı ve hava limanına yaptığı denetimlerdeki gözlemleri sonucunda 2010 yılının sonunda MECCA (Middle East Cold Chain Association) Ortadoğu Soğuk Zinciri Derneği’ni kurdu.
Naratech Laboratuvar Hizmetleri

 1. Araştırma ve geliştirmede Naratech laboratuvar hizmetleri
  Naratech; tüm MENA (kısa vadeli plan), AB ülkeleri ve ABD'deki (uzun vadeli plan) üreticilerin, ürün geliştirmeleri için Amerikan FDA veya AB GMP yönetmelik ve yönergeleri uyarınca tamamlanmış ürün dosyalarını elde etmede desteklemek için 2011 yılının başında Ar-Ge laboratuvarını kurdu.
  Eylül 2011’de Naratech Ar-Ge Laboratuvarı; laboratuvarın ürün geliştirme için sunduğu hizmetlerin benzersizliği ve önemine binaen Kraliçe Rania Girişimcilik Ödülü’nü kazandı.
 2. Naratech Mikrobiyoloji Laboratuvar Hizmetleri
  Naratech mikrobiyoloji laboratuvarı; ilaç, kozmetik, gıda, içecek ve su üreticileri için mikrobiyoloji test hizmetleri sunması bakımından nitelikli bir laboratuvardır.
  Naratech; FDA, EN, AOAC, APHA, USP, EP ve BP kuruluşlarının en yüksek standartlarına göre çalışmaktadır.
  Naratech kapasite oluşturma ve eğitme hizmetleri
  Naratech, cGXP alanında güncel yönetmelikler ve yönergeler hakkında en yüksek standartlardaki eğitim programlarıyla kamu (düzenleyici ve denetçi merciler) ve özel (üreticiler, distribütörler, toptancılar ve taşıyıcılar) sektöründeki müşterilerini desteklemektedir.

Naratech ile
her zaman onaylanırsınız
(With NaraTech
you are always approved)